+90 (212) 253 33 50
İstanbul, Türkiye
info@yurtdisiemlak.com

Yunanistan Golden Visa Programı

Golden Visa Nedir?

Yunanistan Golden Visa programı, Yunanistan’a yatırım yapan yabancılara Yunanistan’da ikamet hakkı veren bir yasa ve yatırımcılara Yunan vatandaşlığına başvurma olanağı sağlayan bir programdır.

Yatırım seçenekleri arasında gayrimenkul satın alma, halka açık bir Yunan şirketine yatırım yapma veya Yunanistan devlet tahvillerine yatırım yapma seçenekleri bulunmaktadır. Ayrıca, yatırım yapılan mülkün Yunanistan’da kalıcı ikametgah olarak kullanılması zorunludur.

Golden Visa programı, yatırımcıların Yunanistan’da serbestçe seyahat edebilmesine, Yunanistan’da çalışmalarına ve çocuklarının Yunanistan’da eğitim almasına olanak tanır. Ayrıca, yatırımcılar, Schengen bölgesindeki diğer ülkelerde seyahat edebilirler.

Program, Yunanistan’da ikamet hakkı elde etmek için hızlı bir yol sunarken, vatandaşlık için başvuruların kabul edilmesi birkaç yıl sürebilir.

Yunanistan Golden Visa, Yunanistan’da mülk satın alan yabancı yatırımcılara bir oturma izni veren bir programdır. Program, 2013 yılında başlatılmıştır ve 250.000 euro veya daha fazla değerinde Yunan mülkü satın alarak oturma izni almayı hedefleyen yabancı yatırımcılar için tasarlanmıştır.

Yunanistan Golden Visa programı, ayrıca işletme sahiplerine, girişimcilere, araştırmacılara ve sanatçılara da açıktır. Program, Yunanistan’da kalıcı ikamet hakkı ve hatta Yunan vatandaşlığı için bir yol sağlayabilir.

Golden Visa Sıkça Sorulan Sorular

Yunanistan Golden Visa, AB’deki en popüler yatırım vizesi programlarından biridir. Yunanistan ekonomisine önemli katkı sağlayan AB üyesi olmayan vatandaşlara verilen yatırım amaçlı ikamet vizesidir. Birkaç yatırım seçeneği vardır, ancak en yaygın yol en az €250.000 değerinde gayrimenkul satın almaktır.

Yunanistan için Golden Visa almaya hak kazanmak için aşağıdaki yatırımlardan birini yapmalısınız:

  • En az 250.000 € değerinde bir gayrimenkul satın alın.
  • En az 10 yıllık bir otel veya turizm işletmesi ile kira sözleşmesi imzalayın.
  • Yunanistan’da kayıtlı bir şirkete en az 400.000 € sermaye yatırımı yapın.
  • Yunan devlet tahvillerine 400.000 € yatırım yapın.
  • Gayrimenkul yatırım şirketlerinin tahvillerine veya hisselerine 400.000 € yatırım yapın.
  • Bir Yunan bankasına 400.000€ yatırın.
  • Şirket veya devlet tahvillerine 800.000 € yatırım yapın.

Çoğu durumda, yatırımınızı tamamlamak için Yunanistan’da olmanız gerekse de, yasal bir temsilciye Vekaletname verirseniz, bunu uzaktan da yapabilirsiniz.

Yunanistan Golden Visa için uygunluk kriterleri şunlardır:

 • 18 yaşından büyük olmalısınız.
 • Yaşadığınız hiçbir ülkede adli sicil kaydınız bulunmamalıdır.
 • Yunanistan’da önemli bir yatırım yapmalısınız (üstteki yatırım seçeneklerine bakın).
 • Yunanistan’da faaliyet gösteren bir şirketten sağlık sigortası yaptırmış olmalısınız.

Yunanistan Golden Visa Programına uygun olup olmadığınızı belirlemek için Yurt Dışı Emlak uzmanlarına ücretsiz danışabilirsiniz. Eğer uygunsanız, yatırım alımı ve Yunanistan vizesi başvuru sürecinde size yardımcı olabilirler.

Yunanistan Golden Visa, Avrupa Birliği’ndeki en rekabetçi Altın Vizelerden biridir ve aşağıdaki avantajlara sahiptir:

 • Yunanistan yatırım seçenekleri, Golden Visa rotaları olan diğer çoğu AB ülkesinden nispeten çok daha düşüktür.
 • Eşiniz gibi aile üyelerinizi, 21 yaşın altındaki (bekar) çocuklarınızı ve kendinizin veya eşinizin bakmakla yükümlü olduğunuz ebeveynlerini içerecek şekilde vizeyi uzatabilirsiniz. Çocuğunuz 21 yaşının üzerinde ancak 24 yaşından büyük değilse ve öğrenciyse Golden Visa başvurusuna dahil edilebilir.
 • Siz ve aile üyeleriniz, Schengen Bölgesi’ne vizesiz seyahat etmenin keyfini çıkaracaksınız.
 • Oturma iznini yenilemek için Yunanistan’da herhangi bir süre yaşamış olma şartı aranmaz.
 • Mülkünüzü satın aldıktan sonra kiralamayı seçebilirsiniz.
 • Yedi yıl ikamet ettikten sonra Yunan vatandaşlığına başvurabilirsiniz. Yunanistan bir AB Üye Devletidir, bu nedenle AB serbest pazarına ve yüzden fazla ülkeye vizesiz seyahate erişebilirsiniz.
 • Yunanistan’da yaşayabilir ve yatırım yapabilirsiniz.
 • Yunan eğitim ve sağlık hizmetlerine erişiminiz var.

Kira Garantili Golden Visa Selanik - Vikopoulou Projemiz

Yunanistan Golden Visa projemizdeki daire, şehir merkezinin biraz doğusunda, Selanik’in çok talep gören Vikopoulou bölgesinde, modern bir apartmanda bulunmaktadır.

70 metrekare kapalı alan sahip olan daire, şehrin tüm doğu bölgesini boydan boya kat eden merkezi cadde üzerinde, mükemmel ve merkezi bir konumda, bulunduğu apartmanın 7. katında, yer almaktadır. 2022 yılında aynı kattaki diğer üç daire ile birlikte tamamen yenilenmiştir. Katın ortak alanları ve tüm bina tamamen restore edilirken, asansör ve merkezi telefon sistemi yenilenmiş, tüm binanın mermerleri cilalanmış, yağlı boyası yapılmıştır. Yeni elektrik, temiz ve pis su tesisatı döşenmiştir. Tadilat sırasında yüksek kaliteli malzemeler kullanılmış olmasının yanı sıra, kullanılan tüm ahşaplar masiftir.

Amerikan mutfaklı 1 salon, 1 oda, 1 banyo ve 25 metrekare balkon alanlarından oluşmaktadır. Full eşyalı ve tam donanımlı olup, müstakil doğalgaz ısıtma sistemi ve her alanda klima mevcuttur. Tüm pencereler çift camlıdır. Denize sadece 240 metre, kentin kültür hayatının incisi olan Müzik Sarayı’na 900 metre, şehrin en canlı ve merkezi meydanı ve olan Aristotelous Meydanına 4.200 metre, Selanik’in Makedonya Uluslararası Havalimanına 12,5 km mesafededir.

Daire ful eşyalı olup, aşağıdakiler mevcuttur:
– Buzdolabı
– Ankastre Ocak
– Ankastre Fırın
– Kurutma Özellikli Çamaşır Makinesi
– Klima (2 adet)
– Televizyon (49 inç 4K)
– Görsellerdeki diğer mobilya ve eşyalar

Tüm mobilya ve eşyalar yeni satın alınmış olup, faturalı ve garantilidir.

Fiyat: €280.000 / Kira getirisi: €1.000

Golden Visa Projemizdeki Daire, şehir merkezinin biraz doğusunda, Selanik’in çok talep gören bir bölgesinde, modern bir apartmanda bulunmaktadır.

Yunanistan Golden Visa Emlak İlanları

Yunanistan Golden Visa Yatırım Araçları

Daire

Yunanistan’ın başkenti Atina ve Selanik şehirlerinde apartman daireleri 20,000 €’dan başlayan fiyatlarla

Müstakil Ev

Halkidiki, Selanik, Kos (İstanköy), Thassos Adası’nda satılık müstakil evler 75,000 €’dan itibaren

Otel

Yunanistan’ın Maldivler’i Halkidiki bölgesinde satılık otelleri inceleyip, teklif verebilirsiniz.

Bize Ulaşın

Yurt Dışı Emlak, Yunanistan’daki Golden Visa ve Gayrimenkul alımları Aztek Uluslararası Turizm ve Yatırımları tarafından organize edilmektedir.

  Karakter: 1000